19 złotych medali MP 11 srebnych medali MP 16 brązowych medali MP

O klubie

PZU Podhale Nowy Targ to wizytówka polskiego hokeja i najbardziej utytułowany klub w historii rozgrywek hokeja w naszym kraju. Popularne „Szarotki” powstały 26 listopada 1932 roku i od tego czasu w Stolicy Podhala jak i całym regionie stanowią coś więcej niż tylko klub, o czym świadczą wierni kibice licznie gromadzący się na trybunach Miejskiej Hali Lodowej. To również klub, który wychował kilkudziesięciu olimpijczyków reprezentujących nasz kraj podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich m.in. w Alberville czy Calgary.

Klub-legenda, którego fenomen wykracza daleko poza granice samego sportu. Jak określił to Prezydent Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie pan René Fasel – Podhale jest dla polskiego hokeja tym czym  Montreal Canadiens dla hokeja kanadyjskiego.

W pierwszych dziesięciu latach rozgrywek o Puchar Europy Podhale wystąpiło w 5 edycjach i znalazło się na 10. miejscu listy wszechczasów w klasyfikacji klubowej.

PZU Podhale Nowy Targ znajduje się w ścisłej czołówce pod względem szkolenia młodzieży w Polsce, o doskonale rozpoznawalnej i szanowanej marce. Obecnie PZU Podhale Nowy Targ uczestniczy  w rozgrywkach prowadzonych przez Polski Związek Hokeja na Lodzie

Stronę www dla klubu wykonała firma

Profesjonalne strony, sklepy i aplikacje internetowe